sobota, 30 listopada 2013

2. Kilka słów na temat Anime i Mangach

Tak to o te "chińskie bajki" chodzi.

Dużo ludzi dogaduje fanom mangi i anime, tak zwanym "Otaku", gdyż wiedza ludzi na ten temat jest niewielka. (żeby nie powiedzieć znikoma) Postaram się w prosty sposób wyjaśnić.

1. Anime - tu chodzi o japońskie filmy animowane. Często wieloczęściowe. Jest to sposób przedstawienia danej historii. Ma kategorie takie same jak w przypadku filmów. Nie powinno się mylić tego z bajkami, gdyż często nie są one przeznaczone dla najmłodszych widzów. Są oczywiście takie, które mają dzieci za potencjalnych odbiorców, lecz większość jest kierowana do nastolatków, a niektóre nawet do dorosłych odbiorców.

2. Manga - Jest to po prostu komiks.. lecz w japońskim stylu. Nie ogranicza się do super bohaterów i t. d. Istnieją różne gatunki mangi. Często właśnie na podstawie mangi tworzone jest anime.

 Więcej informacji można znaleźć na wikipedji ;)

Spór pomiędzy otaku i resztą świata nie wynika jedynie z niewiedzy. Jest tak również, gdyż istnieją pseudo fani. Są to ludzie próbujący zmusić kogoś to polubienia mangi i anime. Wiadomo, że nikt nie lubi być zmuszany do czegokolwiek.

Spory na takiej zasadzie (przymuszania do polubienia) istnieją też między fanami Yaoi (czasem też Yuri lub Hentai), a resztą fanów mangi i anime i jest to najczęstsza przyczyna konfliktów. Osobiście uważam, że nie powinno się swojej fascynacji ukazywać całemu światu. Są miejsca w których można bez przeszkód pokazywać, że jest się fanem Yaoi (Yuri lub Hentai) lecz w miejscach takich jak np. szkoła, lepiej zachować to dla siebie.

1. W co lubię grać. Kilka słów o grach.

Pomyślałam, że dobrze by było napisać coś o sobie.
Uwielbiam gry komputerowe. Nie mam ulubionego gatunku... nie lubię się ograniczać ;)

Kilka tytułów:
-  The Elder Scrolls V: Skyrim (Jak na razie moja ulubiona)
- Assassin's Creed III
- Trine 1,2
- The Sims 2,3
- OSU
- Anno 1602
- Minecraft
- League of Legends
- Europa Universalis III

Gram w wiele różnych gier i z pewnością w wiele jeszcze w życiu zagram. :)

Niektórzy twierdzą, że granie w gry rodzi lub wzmaga w człowieku agresję.  Nie zgodzę się z tym.. Szybciej już gry są sposobem na rozładowanie agresji i sposobem by się zrelaksować.(oczywiście nie uwzględniam lagów.. tu się zgodzę, każdy może nabawić się nerwicy)

Niestety gry nie są też bez wad. Często ta odskocznia od rzeczywistości wciąga ludzi tak bardzo, że zapominają o obowiązkach, stają się leniwi, a czasem nawet wpadają w depresję (jest tak, gdyż wyimaginowany świat wydaje się być lepszy). Gry mają swoje plusy i minusy. Trzeba pamiętać by we wszystkim mieć umiar :)

Gry potrafią też uczyć i nie powinno się o tym zapominać. Marzę by powstała gra która nauczyła by mnie najważniejszych  dat z historii ... niestety żadna interesująca jeszcze nie powstała. Nie zmienia to faktu, że z gier można już w przyjemny sposób nauczyć się podstawowych rzeczy.

Gry mają oznaczenia.. niestety niewiele osób zwraca na nie uwagę, a to błąd. Ograniczenia wiekowe nie są wprowadzane dla zabawy lub by uprzykrzyć życie nastolatką. Wiele gier nie powinno dostać się w ręce dziecka. Wydaje nam się, że to nic złego, że nic się nie stanie. Owszem na początku nie będzie różnicy w zachowaniu.. lecz po latach okaże się, że psychika takiego dziecka nie do końca działa poprawnie i może się to odbić na późniejszym życiu.

Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem.


Trudne początki

Na razie "prace w toku" więc postów od razu nie będzie.
Jest to blog o wszystkim i o niczym. O tym co sądzę na dany temat. O moich przemyśleniach i poglądach. Można znaleźć tu wiele rzeczy. W komentarzach można zadawać pytania na które postaram się odpowiedzieć. Uwaga! Proszę pamiętać, że nie jestem specjalistką w żadnej dziedzinie. Moje posty proszę traktować, jak poglądy na ten temat zwykłego przechodnia.