sobota, 30 listopada 2013

2. Kilka słów na temat Anime i Mangach

Tak to o te "chińskie bajki" chodzi.

Dużo ludzi dogaduje fanom mangi i anime, tak zwanym "Otaku", gdyż wiedza ludzi na ten temat jest niewielka. (żeby nie powiedzieć znikoma) Postaram się w prosty sposób wyjaśnić.

1. Anime - tu chodzi o japońskie filmy animowane. Często wieloczęściowe. Jest to sposób przedstawienia danej historii. Ma kategorie takie same jak w przypadku filmów. Nie powinno się mylić tego z bajkami, gdyż często nie są one przeznaczone dla najmłodszych widzów. Są oczywiście takie, które mają dzieci za potencjalnych odbiorców, lecz większość jest kierowana do nastolatków, a niektóre nawet do dorosłych odbiorców.

2. Manga - Jest to po prostu komiks.. lecz w japońskim stylu. Nie ogranicza się do super bohaterów i t. d. Istnieją różne gatunki mangi. Często właśnie na podstawie mangi tworzone jest anime.

 Więcej informacji można znaleźć na wikipedji ;)

Spór pomiędzy otaku i resztą świata nie wynika jedynie z niewiedzy. Jest tak również, gdyż istnieją pseudo fani. Są to ludzie próbujący zmusić kogoś to polubienia mangi i anime. Wiadomo, że nikt nie lubi być zmuszany do czegokolwiek.

Spory na takiej zasadzie (przymuszania do polubienia) istnieją też między fanami Yaoi (czasem też Yuri lub Hentai), a resztą fanów mangi i anime i jest to najczęstsza przyczyna konfliktów. Osobiście uważam, że nie powinno się swojej fascynacji ukazywać całemu światu. Są miejsca w których można bez przeszkód pokazywać, że jest się fanem Yaoi (Yuri lub Hentai) lecz w miejscach takich jak np. szkoła, lepiej zachować to dla siebie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz