sobota, 30 listopada 2013

1. W co lubię grać. Kilka słów o grach.

Pomyślałam, że dobrze by było napisać coś o sobie.
Uwielbiam gry komputerowe. Nie mam ulubionego gatunku... nie lubię się ograniczać ;)

Kilka tytułów:
-  The Elder Scrolls V: Skyrim (Jak na razie moja ulubiona)
- Assassin's Creed III
- Trine 1,2
- The Sims 2,3
- OSU
- Anno 1602
- Minecraft
- League of Legends
- Europa Universalis III

Gram w wiele różnych gier i z pewnością w wiele jeszcze w życiu zagram. :)

Niektórzy twierdzą, że granie w gry rodzi lub wzmaga w człowieku agresję.  Nie zgodzę się z tym.. Szybciej już gry są sposobem na rozładowanie agresji i sposobem by się zrelaksować.(oczywiście nie uwzględniam lagów.. tu się zgodzę, każdy może nabawić się nerwicy)

Niestety gry nie są też bez wad. Często ta odskocznia od rzeczywistości wciąga ludzi tak bardzo, że zapominają o obowiązkach, stają się leniwi, a czasem nawet wpadają w depresję (jest tak, gdyż wyimaginowany świat wydaje się być lepszy). Gry mają swoje plusy i minusy. Trzeba pamiętać by we wszystkim mieć umiar :)

Gry potrafią też uczyć i nie powinno się o tym zapominać. Marzę by powstała gra która nauczyła by mnie najważniejszych  dat z historii ... niestety żadna interesująca jeszcze nie powstała. Nie zmienia to faktu, że z gier można już w przyjemny sposób nauczyć się podstawowych rzeczy.

Gry mają oznaczenia.. niestety niewiele osób zwraca na nie uwagę, a to błąd. Ograniczenia wiekowe nie są wprowadzane dla zabawy lub by uprzykrzyć życie nastolatką. Wiele gier nie powinno dostać się w ręce dziecka. Wydaje nam się, że to nic złego, że nic się nie stanie. Owszem na początku nie będzie różnicy w zachowaniu.. lecz po latach okaże się, że psychika takiego dziecka nie do końca działa poprawnie i może się to odbić na późniejszym życiu.

Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz